KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15728814
nr 1572 8814
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik/collage, "Två maktemperiums framskapta kvinnobild". Signerad. Blandteknik på pannå, yttermått inklusive ram: 64x54
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 18:40:19
20/10 13:48:31